Wlewy piany poliuretanowej

Wlewy pianki poliuretanowej to jedna z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod izolacji ciepłochronnej oraz zimnochronnej.

Jej aplikacja jest stosunkowo szybka, natomiast do jej przeprowadzenia wymaga doświadczonych specjalistów oraz profesjonalnego sprzętu. Kluczem jest odpowiedni i precyzyjny dobór pianki, tak by izolacja była jak najbardziej szczelna, a także jej parametrów oraz twardości.

Pianka poliuretanowa doskonale nadaje się na izolację m.in. rurociągów, przestrzeni zamkniętych, zbiorników, pustek dylatacyjnych, poddaszy, czy innych części budynków oraz obiektów przemysłowych, a także np. centralnego ogrzewania, czy prac montażowych związanych z ościeżnicami drzwiowymi i okiennymi.

Zalety wlewu pianki poliuretanowej

  • Pianka poliuretanowa jest materiałem o niskim współczynniku przewodzenia ciepła, co wyróżnia ją spośród np. styropianu, czy wełny mineralnej. Dzięki temu izolacja pianką PUR doskonale chroni ciepło w pomieszczeniu przed “uciekaniem w okresie zimowym, z kolei w letnim czasie nie dopuszcza do nadmiernego nagrzewania wnętrza.
  • Pianka PUR jest paroprzepuszczalna. To oznacza, że rozwój grzybów, pleśni, czy gromadzenie się wilgoci jest wręcz niemożliwe.
  • Aplikacja izolacji z pianki poliuretanowej jest procesem szybkim i mało skomplikowanym pod względem technicznym. To duży plus, w szczególności dla przedsiębiorców, dla których czas jest na wagę złota. Ta metoda izolacji nie powoduje dużych przerw w produkcji, co jest także korzystne ekonomicznie.
  • Pianka jest bardzo wydajna. Jej objętość może zwiększyć się nawet 30-krotnie. To także daje dużą oszczędność materiału i pieniędzy.
  • Izolacja pianka poliuretanową wyróżnia się niezwykłą szczelnością i brakiem mostków cieplnych, które często przydarzają się w innych izolacjach. Potrafi wniknąć w najmniejsze dziury, szpary i nierówności.
  • Można powiedzieć, że pianka PUR jest ekologiczna. Nie wpływa w żadnych stopniu na środowisko, dzięki temu można ją stosować np. przy zakładaniu uli. Z kolei podczas jej wytwarzanie zużywa się niewielkie ilości wody.
  • Za ciekawostkę, ale też duży plus w przypadku np. użycia pianki PUR w obiektach przemysłowych jest jej możliwość akustycznej izolacji.