Systemy termoizolacyjne z pianki PUR

Termoizolacja z pianki PUR – inaczej poliuretanowej – polega na jej natrysku na powierzchnię, by następnie pokryć izolację płynną membraną poliuretanową, w celu dodatkowego zabezpieczenia piany przed promieniowaniem UV. Tę technologię można stosować na dachy wykonane praktycznie z każdego materiału. Jest niezwykle skuteczna, nowoczesna i uniwersalna.

Mamy wieloletnie doświadczenie w izolowaniu dachów każdego rodzaju. Wykonujemy systemy termoizolacyjne na dachy obiektów mieszkalnych oraz przemysłowych. Wiemy, jak ważne jest zadbanie o solidną izolację dachu. Dzięki niej budynek jest zabezpieczony, ocieplony i chroniony przed mechanicznymi uszkodzeniami, które mogą zagrozić zawaleniu się dachu. Z pełną świadomość używamy wysokiej jakości produktów takich jak pianka PUR, która skutecznie chroni dach na wiele lat.

Zalety termoizolacji dachów pianą PUR

  • Pianka PUR jest bardzo dobrym termoizolatorem o współczynniku oporu cieplnego na poziomie (0,021 W/mK). Oznacza to, że zimą izoluje i trzyma ciepło w pomieszczeniu, z kolei latem chroni przed nadmiernym nagrzaniem wnętrz.
  • Termoizolacja z pianki poliuretanowej jest w pełni pozbawiona łączeń technologicznych oraz mostków termicznych. Odznacza się jednolitą i gładką powierzchnią, która chroni przed zniszczeniem.
  • Izolacja tego rodzaju jest bardzo odporna na uszkodzenia mechaniczne oraz powstawanie pęknięć. Dlatego właśnie jej gwarancja szczelności i skuteczności sięga nawet 25 lat.
  • Pianka PUR jest hydroizolacją w całym swoim przekroju. Ociepla i jednocześnie gwarantuje szczelność dachu. Dodatkowo jest typem elastycznej termoizolacji.
  • Spośród wielu materiałów wyróżnia ją wysoka odporność na warunki atmosferyczne, np. promieniowanie UV lub deszcze, dzięki temu może dłużej utrzymać swoją szczelność, co w przypadku dachu jest koniecznością.
  • Pianka poliuretanowa posiada doskonałą przyczepność do powierzchni. Można ją nakładać na nowych, jak i starych, zużytych częściowo powierzchniach.
  • Termoizolację pianką PUR wykonuje się bardzo szybko, przez co jest mało uciążliwa dla inwestora. W większości przypadków przy izolacji nie trzeba wymieniać obróbek blacharskich. Kolejnym plusem jest to, że można ją nakładać w różnych grubościach – w zależności od potrzeb.
  • Termoizolacja z pianki PUR nie stanowi poważnego obciążenia dla konstrukcji. Posiada ona wszelkie atesty budowlane i pożarowe.