Hydroizolacje

Zalety hydroizolacji poliuretanem

>Hydroizolacja to jeden z najważniejszych etapów wykończeniowych. To nic innego jak zabezpieczenie przeciw wilgoci. Stosuje się ją jako ochronę budynków i elementów narażonych na zawilgotnienie, np. na fundamentach, ścianach, podłogach, dachach, tarasach, werandach, w garażach, czy kotłowniach. W połączeniu z dodatkowym składnikiem można ją aplikować także na platformy, w tunelach, zbiornikach i na innych konstrukcjach.

  • Hydroizolacja z poliuretanu jest ogniodporna i niepalna, a dzięki niezwykłej szczelności i nieprzepuszczalności wody – jest mało podatna na pleśń. Dzięki temu taka izolacja odznacza się solidnością i długotrwałością. Można ją stosować w warunkach, w których występuje wysoki poziom ryzyka pożaru, np. zakłady produkcyjne.
  • Użycie poliuretanu jako hydroizolacji oznacza całkowitą bezspoinowość powierzchni, na które jest kładziona. Warstwa jest gładka, bez żadnych łączeń, a niedoskonałości wyrównane. Dzięki temu nie przenika przez nią wilgoć. Wiąże się to także z łatwością w utrzymaniu czystości. Taka hydroizolacja może służyć od razu za wykończenie, np. balkonu. Dzięki temu istnieje szansa na uniknięcie układania płytek.
  • Hydroizolacja poliuretanowa jest elastyczna – bardzo dobrze znosi dynamicznie zmieniające się warunki atmosferyczne – niskie i wysokie temperatury, także wody opadowe i nadmierne promieniowanie UV.
  • Nie żółknie, ani nie blaknie z czasem. Ma dużą wytrzymałość mechaniczną, której żywotność szacuje się na okres od 25 do 30 lat. Ma świetną przyczepność do podłoża, np. do betonu, szkła i płytek ceramicznych.
  • Wyróżnia ją niezwykle wysoka chemoodporność – nie groźne jej domowe środki chemiczne, detergenty, oleje czy inne toksyczne i szkodzące nawierzchni produkty.
  • Jako płynna membrana jest szybka i łatwa w aplikacji.
  • Do hydroizolacji poliuretanem stosowanej jako forma wykończeniowa, można dodać środek antypoślizgowy. Będzie to doskonałym rozwiązaniem np. na tarasach, balkonach, altanach, czy werandach.
  • W przypadku mechanicznego uszkodzenia, bardzo łatwo i szybko ją naprawić, bez utraty na jakości.