Systemy dla przemysłu

Zalety izolacji systemów dla przemysłu polimocznikiem

Polimocznik posiada ponadprzeciętne właściwości, odznacza się dużą elastycznością i wytrzymałością. To powoduje, że idealnie nadaje się do izolacji systemów dla przemysłu. Można go wykorzystywać przy izolowaniu: powłok konstrukcji stalowych oraz blach, wszelkiego rodzaju zbiorników naziemnych i podziemnych (stalowych, betonowych), wanien przelewowych, koryt ściekowych, rurociągów , separatorów studzienek, bieżni i innych powłok, szczególnie narażonych na agresywne działanie środków chemicznych i toksycznych.

  • Izolacja polimocznikiem zapewnia całkowitą jednolitość. Dzięki nowoczesnej metodzie aplikacji natryskowej można osiągnąć niezwykłą precyzję, a co za tym idzie – szczelność i bezspoinowość powłoki zabezpieczającej.
  • Taka metoda aplikacji pozwala także na niezwykłą elastyczność. Zaokrąglenia, wgłębienia, wystające elementy (np. króćce, uchwyty etc.) nie stwarzają problemów w zachowaniu wysokiej skuteczności izolacji.
  • Membrany polimocznikowe są odporne na wszelkie obciążenia i siły naporowe, jednocześnie będąc paroprzepuszczalnymi. To działa przeciwko gromadzeniu się wilgoci.
  • Ta izolacja skutecznie chroni przed występowaniem korozji na konstrukcjach metalowych. Jednocześnie wpływa na inne parametry, np. polepsza odporność na ścieranie oraz inne mechaniczne skutki użytkowania, czy zwiększa ochronę przed chemią.
  • Polimocznik to materiał, który jest termoutwardzalny, przez co nie mięknie w wysokich temperaturach, a swoją elastyczność zachowuje nawet do -45°C.
  • Izolację można stosować jako powłokę w zbiornikach z wodą pitną, ponieważ polimocznik jest atestowany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny.
  • Proces aplikacji polimocznika nie zabiera wiele czasu, nie jest także skomplikowany. Izolacja jest nakładana natryskowo, bezpośrednio na obiekt, który bardzo szybko zasycha. To nowoczesna metoda na szybkie i skuteczne izolowanie systemów dla przemysłu.
  • Szybka aplikacja minimalizuje czas przestoju produkcji.