Posadzki przemysłowe

Zalety izolacji posadzek przemysłowych polimocznikiem

  • Izolacja polimocznikiem to świetne rozwiązanie dla posadzek przemysłowych. Sprawdzi się w przypadku: hal przemysłowych, magazynowych, produkcyjnych, inwentarskich, ubojniach, myjniach samochodowych, laboratoriach badawczych, garażach, a także parkingów podziemnych oraz naziemnych. Można ją wykorzystywać również w obiektach związanych z rolnictwem i hodowlą zwierząt.
  • Polimocznik jest niezwykle trwałym materiałem o silnej przyczepności. Jego żywotność może sięgać ponad 30 lat, co w przypadku dużych przemysłowych obiektów, które muszą zachować ciągłość swojej działalności, jest bardzo praktyczne i pożądane.
  • Izolacja polimocznikiem spełnia wymagania w kontekście zabezpieczenia posadzek przemysłowych, które są intensywnie eksploatowane. Wyróżnia się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na wywierane obciążenie, czy siły rozciągające i ściskające, np. powodowane przez wózki widłowe, maszyny wszelkiego rodzaju, czy samochody.
  • Posadzki przemysłowe, np. w laboratoriach, ubojniach czy magazynach i warsztatach samochodowych, są narażone na wiele czynników, które zagrażają ich wytrzymałości. Polimocznik jest odporny na środowisko chemiczne, więc wycieki środków chemicznych, detergentów, kwasów, smarów, olejów, rozpuszczalników, które powodują trwałe uszkodzenia podłóg, nie zagrożą izolacji.
  • Izolacja tego rodzaju świetnie się radzi sobie również ze zmiennymi temperaturami. Nie ulega uszkodzeniom ani w przypadku wysokiej, ani niskiej temperatury – jest stabilna termicznie, a także odporna na promienie UV.
  • Zastosowanie polimocznika nie zagraża zdrowiu, dlatego właśnie można go stosować przypadku posadzek przemysłowych w miejscach związanych z artykułami spożywczymi, zwierzętami, ludźmi etc. Dodatkowo, jest odporny na pleśń, grzyby i inne czynniki chorobotwórcze.
  • Izolacja polimocznikiem odznacza się także całkowitą i trwałą wodoszczelnością. Ryzyko wystąpienia zawilgocenia jest minimalne.
  • Zastosowanie tej nowoczesnej formy izolacji nie pochłania wiele czasu. Polimocznik bardzo szybko wysycha, dzięki czemu nie ma dużej przerwy w użytkowalności obiektu. Metoda ta jest również bardzo precyzyjna i pozwala na uzyskanie jednolitej i szczelnej izolacji. Dzięki temu taka podłoga jest także łatwa w czyszczeniu oraz pielęgnacji.